Uzun Tırnaklı Kızlar? Kız arkadaşlarıma sordum.

Submitted by Anonymous (not verified) on Tue, 11/05/2019 - 23:32

Selin der ki:

Bir kız olarak ben Iğrenç buluyorum. Ben evde gerekince mantı bile açan biriyim. Tırnaklarımı uzatmaktan nefret ederim açıkçası. IçI ister istemez mikroplarla, bakterilerle doluyor. Bir uçlu kalemi doldurmayı düşünün, ben tırnağım biraz uzayınca yapamıyorum. Resmen dişlerim gıcırdıyor. O uç kayıp da tırnağımın Içine bir leke bıraksın, basıyorum çığlığı. Her zaman yanımda tırnak makası taşıyorum. Kesilmeyecek kadar uzasa bile çeşitli şekillerde temiz tutmaya çalışıyorum. Biri o uzun tırnaklarıyla karşımda yemek yese rahatsız oluyorum. El güzelliğI meselesine gelirsek, ellerimin güzel olup olmadığını umursamıyorum, temizlik her şeyden önce gelir. Özellikle o uzun ve Iğrenç tırnaklarınızla "Lütfen çocuklara ve yiyeceklere dokunmayın". Özellikle belirtmek istedim, teşekkür ederim.

Destan yazan Pelin:

estetik/güzellik olarak kısa tırnaklı kadınlardan daha yüksekte olan, daha güzel görünen ve olan kadınlardır.

tuvalette, büyük tuvaletini yaptıktan sonra mutfak lavabosunda ellerini yıkayabilen kadınların oğulları buraya gelip uzun tırnakların pis olduğunu yazmış. lütfen, köyünüze dönün.

tırnak fırçası denilen bir güzellik/bakım aletinden de habersizler. bir manikür seansında o el ve tırnaklar o kadar temizlenmektedir ki adeta saydamlaşmaktadır. manikürün nasıl yapılacağını anlatacak değilim, ama eller öncelikle küçük ve özel bir kap içinde bulunan sıcak, kremli ya da besleyici bitkisel yağlı(mesela tatlı badem yağı)su içinde iyice dinlendirilir ve yumuşatılır. kaliteli manikür setlerindeki aletler bir çeşit kaliteli çelikten üretilir. bunlar oldukça şık, portföye benzeyen kendi özel çantası içindedir. çantanın kendisi deri, içi kadife kaplı veya dışı da içi de kadife kaplı olabilir. bu çanta içinde birkaç çeşit geniş ya da dar ağızlı et iticileri ve tırnak yüzey temizleyicileri bulunur. ince uçlu iticiler tırnak köşelerinde, yuvarlak uçlu olanlar ise tırnağın geniş kısımlarında kullanılır. bu iticilerle tırnak diplerinde bulunan cansız veya tırnağa neredeyse birebir yapışık durumda olan etler geriye itilir. bu etlerin alınmaması halinde içine ve aralarına pislik toplandığını da bilmezsiniz siz. görünen o ki sadece tırnak içleri pislik topluyor zanneden, temizlik tanımları ve bilgileri bile yetersiz kişilersiniz. iticilerle geriye itilen ve kabartılan cansız etler manikür makası ile dikkatle kesilir. tırnakla neredeyse bütünleşmiş etler de vardır ki bu etler varken hiçbir elin temiz olduğu düşünülemez, ayrıca oje sürmek için de bu etlerin temizlenmesi gerekir; aksi halde sürülen oje pürüzlü durur. bunu da et pensi denilen alet halleder. et pensi denilen aletin kullanımı ustalık ister. yıllardır kendi manikürünü kendisi yapan ben, bu aleti hâlâ kullanmıyorum. manikür makası tırnakların en diplerine ilerleyebilecek kadar ince uçlu, narin bir makastır ve burada şeytan tırnağı adı verilen et-tırnak birleşimi gibi duran çıkıntılar ile et pensi ile alınabilecek etleri de temizler. tırnak pensi ise tırnağın ucunu kesmeye yarayan bir alettir. ölü-cansız ve sertleşmiş etler temizlendikten sonra son olarak iticiler bir kez daha kullanılarak tırnak yüzeyi ve et ile tırnağı birleşim yerleri de temizlenir. sivri uçlu iticiyle tırnak içi, tırnağın alt yüzeyi temizlenir. törpüye geçilir. sırayla tırnakların hepsi törpülenir. bu arada tırnak yan kenarlarına törpü atılırken ortaya çıkan şeytan tırnakları olabilir, onlar da yine manikür makasıyla alınır. son olarak tırnak fırçası ile tüm tırnaklar iyice temizlenir. manikür havlusu da aynı biçimde küçük boy özel bir havludur.

hiçbir gerçek güzel kadın manikür ve pedikür işlemini kuaförde veya güzellik salonunda yaptırmayı tercih etmez. sebep: hijyen. salon ne kadar pahalı ve lüks olsa da sizden önceki müşteride hiv, hpv veya hepatit varsa et keskisi veya manikür makası kullanılırken kanama yaşandıysa ve aletler sterilize edilmediyse/gözden kaçtıysa/unutulduysa risk altında olacağını bilir. sevgilisine kızan, sevgilisiyle az önce kavga etmiş veya müşteriyi kıskanan bir çalışan aletleri sterilize etmemiş olabilir

pedikür de benzer bir işlemdir. pedikürde de üç çeşit ponza kullanılır. sert ponza ayak altında topuklar ve tabandaki sert kısımlar için, yumuşak ponza ayak altının nazik kısımları için ve diğer daha yumuşak ponza ise ayakların üst ve kenar kısımları için. ben sonrasında (bkz: scholl) ile zevk cilası da atıyorum. ayak tırnakları için kullanılan pedikür aletleri ise manikür aletleri ile aynıdır. yalnızca et ve tırnak keskisi birazcık daha büyük ve kalın uçludur.

işlemler bittikten sonra aletlerinizi kaynar, çamaşır suyu karıştırılmış suda bir süre bekletir, kurular ve yerlerine koyarsınız. havluyu yıkarsınız. aletlerinizi anneniz, en yakın arkadaşınız dahi kullanmamalıdır, size özeldir.

manikür sonrası tatlı badem yağı, zeytinyağı, birkaç damla limon karıştırılır ve manikürden yeni çıkmış eller bu karışımla güçlendirilir, rahatlatılır, dinlendirilir. pedikürden sonra da uygulanması iyi olur. neutrogena'nın ayak bakım kremi çok güzel ve etkili. pedikür zamanım dışında banyodan sonra bu kremi sürüyorum ve çok hareketli biri olmama ve çoğunlukla topluklu ayakkabı giymeme rağmen sert deriler oluşma fırsatı bulamıyor. bu kremin sertleşmeye başlayan deriyi soyma özelliği de var.

banyo lavabosunda bulunan bir tırnak fırçası ise hemen her el yıkama esnasında kullanılır. benim iki tane tırnak fırçam var. biri manikür setime dahildir, diğerini ise özellikle yemek vb. yaptıktan sonra her el yıkamada kullanmak üzere banyo lavabosunda hazır bulundururum. bu tırnak fırçası iki günde bir dezenfekte edilmelidir. az bir miktar çamaşır suyu ile fırçanın köpürtülmesi iyi bir işlemdir. kullanımı, kanama gibi bir tehlike barındırmasa da tırnak fırçası da kişiye özeldir.

e, gördüğünüz gibi temiz, güzel ve bakımlı olmak... bunlar her kadının üstesinden gelemeyeceği türden zor zanaatlar. çok fazla emek, bilgi ve dikkat isteyen işler. elini bulaşık deterjanıyla yıkamak, dandik bir sabunla iki köpürtüp elini yıkadığını ve temizlediğini sanmak gibi değil yani. tırnak makasıyla tırnaklarını kestin de ya tırnak üstü ve kenarlarındaki derilerin temizliği nasıl olacak? o etleri geriye itip kesmedikçe pislik içinde, hatta tırnak kenarında, parmak uçlarındaki derilerin bakımsızlıktan kalınlaşmış derilerin (çizgi)arasında duruyor.

bu kadar temiz ve titiz olmama rağmen tırnaklarım aşırı uzamaz. çünkü çok hareketli biriyim. ben de mesela bülent ersoy tırnakları gibi çok aşırı uzun tırnak sevmem zaten. tırnaklar için çok hoş bir uzunluk vardır, o uzunlukta kullanırım. bu uzunluk da kırmızı veya bordo ojenin hoş durduğu uzunluktur. çünkü kırmızı ve bordo oje kısa tırnakta kullanılmaz. aynı biçimde fransız manikürü de kısa tırnakta kullanılmaz. bunlar da kadınsı görgü kuralları, kadınsı bir bilgilerdir. tırnaklardan biri kırılırsa hepsini kesmek zorundayız. birkaçı uzun, birkaçı kısa kullanmak da bilgisizliktir. bu durumda ara ara kısa tırnaklı halimi de yaşadığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki kısa tırnaklar uzun tırnaklardan çok daha fazla pislik topluyor. uzun tırnaklı olduğunuz zamanlar dokunduğunuz pek çok şeyi tırnak uçları savuşturuyor, kısa tırnaklı olduğunuz zamansa parmak uçları da temas ederek pisliği topluyor, buna bağlıyorum. yani kısa tırnak ve uzun tırnaklı ellere test yapılsın, uzun tırnaklı eller daha temiz çıkar, bu kesin bir gerçekliktir. buna en iyi örnek erkekler. doğaları gereği uzun tırnak kullanamazlar, ama çoğu kısa tırnaklı olduğu halde çoğunun tırnaklarının içinde pislikler görünür ve ölü etleri de bütün kiri toplamış halde kısa tırnağın temizlik anlamına gelmediğini belli eder.

tabi yukarıda yazdığım gibi tırnak ve el bakım işleri kitabına uygun olmalı. belli ve düzenli periyotlarla, kurallara ve kitabına uygun olarak yapılan bu işlemler sonucu pembe topuklarınız ve beyaz ellerinizle eldivensiz bile ameliyata girebileceğiniz kadar temizdir.

kısa tırnak seven köylü erkekler, tırnak araları kaka ve çeşitli pisliklerle dolu, manikür-pedikür yapmaktan aciz, ayaklarının topukları halıflekse dönmüş, çatlamış; ayak tırnakları ise bakımsız, pis, mantardan rengi değişmiş şekilde çok kötü durumda olan köylü kadınlarına veya güzellikle işi olmayan kadınlara yönelebilir. bu erkekler uzun tırnaklı kadınlardan uzak dursun ve annelerinin bok katkılı yemeklerini yemeye devam etsin. ayrıca kadın işlerine karışmayın yoksa kadınlaşırsınız ki zaten çoğunuz öylesiniz. kadın işleri hakkında hiç utanmadan fikir beyan eden erkekler erkek değildir, kadınlaşmıştır.