Kişisel Yorum: Mutlu bir Evlilik için

Submitted by Anonymous (not verified) on Tue, 11/05/2019 - 23:40

Mehmet sungur bir konferansında şöyle demişti. "Aşk bir görme kusurudur evlilik ise onun tedavisidir." bu görüşe çok fazla katılıyorum tabi ki aşka çok inanan biri olarak aşkla başlamayan bir evlilik düşünemiyorum. Ama toplum olarak gerçeklerden çok uzağız. Evlenince peri masalları yaşayacağımızı düşünüyoruz. Şu an evlenmeye karar verdiğimiz kişiye de bu sebeple insanüstü vasıflar yüklüyoruz. Ama hayat şartları duygu değIşimleri beyindeki elektriklenmer falan buna izin vermiyor.

Zamanla ki evliliğI geçiyorum tüm uzun ilişkilerin yarası da budur ilk zamanlardaki heyecan yerini evin konforuna bırakıyor,daha iyi yaşam standartlarını elde etmek Için çalışmaya bırakıyor. Birbirimizi unutup standartlaşmaya başladığımız anda da mutsuzluk ben geldim deyiveriyor. Bu yüzden en büyük mutsuzluk sebebi beklentidir.

Sonra evleneceğim bu kadınla ya da adamla arkadaş olur muyum sorunsalı geliyor cevabınız hayırsa evlenmeyin . Sohbet edemediğin birlikte gülüp eğlenemediğin biriyle mutlu olamayacaksın ve hiçbir şey evlendikten sonra değIşmeyecek. Bence sohbet edebilen birbiriyle iletişim halinde olan çiftler evliliklerinde sorun da yaşasa bir şekilde çözüm yolunu buluyor. Bunun dışında hayattan aynı şeyleri beklemek çok önemli. Birinin değer verdiğI şeye diğeri anlamsızca bakıyorsa o evlilik olmuyor.

Evet aynı şeylerden zevk almayabiliriz her zaman ama diğerinin yaptığı şeyin de kendi Içinde önemli olduğunu, değerli olduğunu kabul etmek şart . Bunun dışında cinsellik de bir evliliğI ayakta tutan ana unsurlardan bitanesi ve mutluluk kaynağı. Cinsel hayatı olmayan bu noktada istediğI zevki almayan çiftler önce ev arkadaşına sonra birbirine nefretle bakan iki insana dönüşüyor. Sorunlarınızı konuşun tartışın ama bitince sevin sevişin.