Farklı çalışma saatleri hakkında istişaremiz. Bence 9-6!

Submitted by Anonymous (not verified) on Tue, 11/05/2019 - 23:41

Lise grubunda sordum yine, 8-5 mi 9-6 mı? Yorumlar şunlar:

8/4 çalışmanın alacağı versustur, bu çalışma düzeninde en güzeli 8/4 çalışmaktır. Neden diye soracaksanız IşI sevseniz de sevmeseniz de zamanın nasıl geçtiğini bilmezsiniz çünkü öğle yemeğI ve molalar sonrasında bir bakmışsınız vardiya bitmiş,

8/4 çalışılan meslekler adamın dibidir öyle memur gibi tuvalete giderek zaman öldürmez Işini tam anlamıyla yapar beşe on beş varken tuvalete gitmez adam akıllı Işini yapar.

Yukarıda yazdığım her şey hayal ürünüdür japonya haftada dört gün çalışma sistemini dünyadaki diğer milletlerle deniyor biz hala hangi vardiya sistemi güzel kötü diye tartışıyoruz. Aç kalacağız, aç kalınacak günler yakında merak etmeyin 9/11 çalışan garson da okuyor burayı 8/21 çalışan kasiyer de. En güzeli sevdiğI Işin yapılması yoksa günde üç saat bile çalışsan nafile.

09:00 - 18:30 olarak katılıyorum. Gun Içinde 9.5saat is hayati, gidiş ve geliş sürecinde harcadığım 3 saat yolu da eklersek hafta IçI 5 gün 12.5 saat aslında offline sayılırım. 6 saat de uyku desen 18.5 saat gitti. Gün Içinde pratik olarak 5.5 saat yaşamak ve sürekli aktif olarak çalışmak..Bunun etkisiyle kutsal cumartesiyi sadece dinlenerek geçirmek.. Pazar da sinema, belki bir kaç dost ile kahve sohbeti ve tekrar aynı terane.. Beyaz yakaliyiz şaşalı plazalarda çalışıyoruz, yetmeyen multinet kartı ile karnımızı doyurmaya çalışıyoruz. Sürekli siz bizli konuşmalar, harika kurumsallik ama yetmeyen bir maaş ve bir türlü gelmeyen ay sonu var??? Eee bide Içsel huzursuzluk ve tatminsizlikte ekleniyor tabi. Istifa da edemiyorsun, mutlu da olamıyorsun.

Andalucia'dan bahsedeyim hemen. Bayıldığım bir sistemleri var özellikle cordobadan örnek vermek gerekirse 10-16 arasi calisiyorum su an ve inanılmaz verimli geçiyor.Genelde diger mesleklere göre çalışma saatleri ise 9-2 sonrasinda 2-5 arasi siesta ve sonra 5-7 ya da 9 da bitiyor esnaf icin.
Devlette birçok yer 8-2 ve kapanış.
Türkiye'de bir firmada 7-6 arası çalışıyordum herkes oturuyordu özellikle sabahları verimli çalışan bir kişI görmemiştim. O yüzden kesinlikle çok erken çalışmanın günümüzdeki yaşam döngüsünde çok verimli olmadığını düşünüyorum yani esnek ve daha kısa ama verimli bir çalışma periyodu oluşturulabilir. 10 çok ideal başlamak Için bitiş ise 3-4.