30 yaşında ailesiyle birlikte yaşayan erkek

Submitted by Anonymous (not verified) on Mon, 11/04/2019 - 23:42

Bu mevzuyu malum lise whatsapp grubuna yazdım. Arkadaşlarımın yazdıkları şu şekildeydi:

güzel bi laf vardı bununla alakalı ya
çıktığı yumurtayı beğenmiyor falan gibi.
35 yaşında ailemle yaşıyorum
öyle kardeşime aypon parayı eve verme derdim yok

mis gibi yemek yiyorum
kıyafetlerim ütüleniyor
kira derdim yok
ayda yılda bir manita getireceğim diye ev kiralamaya gerek yok.

yalnız yaşayanlar hep alfa erkek/kadınlar ya
aq bir ayda 30 gün var, evde olduğunuz günü 20 22 saysak 7 günü mutlaka ağlıyorsunuz yalnız başınıza
efkarlanıyorsunuz
ortamlarda yalnız yaşıyorum yea
hayat yea
sorumluluk yea diyorsunuz.

sığırın biri de demişki evlenirseniz uğraşıcaasdhasdlasfs
lan ne mallar var ya
--
bu şekilde kişilik yargısı yapılamaz kişilik ve gelecek yargısı kişinin kişisel gelişimi ile yapılabilinir. aileden uzak ayaklarının üzerinde durduğunu iddia ettiğiniz bazı erkek ve kadınlar baskıya sorumluluğa sıkıntıya gelemez hesap veremez bir şeyin parçası olamazken bazı aile yanından ayrılamayan erkek ve kadınlarda ileride kendi ailesini ve kararlarını alamayacak kadar kalitesizdir. ama bu demek değilki her iki tarafta da sorunlular var. insanları sahip veya mecbur olduğu standartlar (maddiyat, mülk, görünüm,yaşam standartı, iş sahası, sektörü, maaşı, telefonu vs.) ile değil kişiliği ve gelişmişliği ile sabrı ve erdemleri ile değerlendirin. bar sürtüğü bir kadından anne olmaz ama bira içen bir kadın sürtük değildir. anne kuzusu erkekten koca olmaz ama aile kavramını bilen yada aile desteğine bir sebepten ihtiyaç duyan erkekten çok şey olur.
--

bu birey olmak tam olarak ne demek oluyor amk biri bana izah edebilir mi?

bu arada 8-9 yıldır ailemle yaşamıyorum, fakat şu an geri dönsem dönerim yani bunun birey olup olmamak ile ne ilgisi var? mesela ne yapıyorsunuz sizi birey yapan evde yalnız yaşadığınız zaman? temizlik yapmak, yemek yapmak, bulaşık, çamaşar yıkamak sizi birey haline mi getiriyor? gerçekten insanlar bunları yapamayacağı için mi ailesi ile kalıyor sanıyorsunuz siz?

ben size söyleyeyim, eğer eve gittiğinizde sürekli kafanızın etini yiyen bir aileniz yoksa, kalabalık bir aileye sahip değilseniz, gerçekten güzel vakit geçirdiğiniz bir çocukluğunuz olduysa o evde ve halen çocukluk arkadaşlarınız ile evlendikten sonra bile komşuysanız kusura bakmayın ama aile ile yaşamak, yalnız yaşamaya 10 basar.

amerikan filmlerinden görüp, görüp gelip buraya duyar kasmayın. bu topraklarda insanlar yüzyıllarca evlendikten sonra bile eğer erkekler için konuşursak, büyük bir evin bir odası tahsis edilmiş olarak devam ettiler. bizim kültürümüz öyle 18 yaşına gelince evden siktir ol git kültürü değil. geniş aile ile bir arada yaşama kültürü. şurada aklınıza bile geldiğinde ahhh ahhh dediğiniz dizileri, filmleri hatırlayın çocukluğunuzdan, ikinci bahar, bizimkiler, 7 numara, leyla ile mecnun vs... hiç yalnız yaşayan adamın hikayesi mi onlar???? aslında siz de biliyorsunuz da işte iki üç tane kevaşenin gazıyla iş yapıyorsunuz olay bu.

---

30'a gelmek üzereyim. benim çok kahrımı çeken bir annem ve bir de babam var şükürler olsun ki. artık yaşlandılar. bütün gelirimi onların rahat etmesi için kullanıyorum. bu durumdan da oldukça memnunum. kadınların sorun etmeleri ile ilgili konuşan yazarlar olmuş.

kadınlarla olan ilişkilerinizi size bu yaştan sonra biz mi öğretelim? senin ailenle yaşaman, gelirini ailene harcaman hatta ve hatta sülalenle beraber aynı evde kalman bile karşı cinsle herhangi bir münasebet kurmana hiç mi hiç engel değil. birazcık kafanızı kullanın.

he, öküz gibi anne yemeği yemek apayrı bir avantaj. onu hiç saymıyorum bile.

---

+30 yaşındasın. eşek kadar adamsın. kendi paranı da kazanıyorsun belli. ayrı yaşa diyemem bu kişinin kendi tercihidir fakat koca eşek, ailesine mi ödetiyor kirayı hala? ben ailemle yaşayan ve aynı zamanda çalışan bir adam olsam, bırakın kirayı, hiçbir ev masrafını yaşlı başlı anneme babama ödetmezdim herhalde. utanırdım her şeyden önce. babası emekli maaşıyla zar zor geçiniyordur zaten ama evladı yardım bile etmiyor, kira parası cebinde kaldığı için seviniyor. vahh. şimdi ödemesin tabii biriktirip kenara koysun evlenince ev alır o parayla diyenler olacaktır. tamam yapsın. ama bir yaştan sonra evin bütün yükünü anne babaya yüklemek bana doğru gelmiyor. yaşlı insanlara evlatlarının yardım etmesi gerekiyor, onlar evlatlarına değil. zaten bizi büyütürken, okuturken bir dünya zorluk çekmişlerdir. biz de üzerimize düşeni iş güç sahibi olduktan sonra yapmalıyız.

Yorumlar çeşitli...

Bana sorarsan sorun yok. Herkesin kendi hayatı, kendi tercihi. Ailemi de özlemiyor değilim ha. Haklılık payı iki tarafta da var yani bence.